Обласне методичне об’єднання

Фонд рідкісних та цінних видань

Мапа сайту

Для гарного відображення Мапи сайту
необхідний
Adobe Flash Player 9
або вище
Завантажити Adobe Flash Player

Лічильник

HotLog

В 2017 році українська спільнота відзначає 250 років від дня народження Артемія Веделя – українського композитора, диригента, співака, скрипаля.

Українець Артемій Ведель – один із небагатьох композиторів світового рівня, що не написав жодного світського твору. Але вся його музика – 80 творів, і навіть та частина, що на сьогодні віднайдена, вражає: 28 концертів, дві Літургії, Всенічна, Різдвяні, Великодні та Богородичні ірмоси, десятки окремих духовних творів. За визначенням спеціалістів, Артем Ведель підняв український багатоголосний хоровий спів до вершин світового музичного мистецтва.

Він отримав музичну освіту в Києво-Могилянській академії та ще студентом керував академічним хором, який досяг висоти майстерности і здобув велику славу. Свій перший великий твір – Літургію Іоана Златоуста – Ведель написав, коли йому було лише 18 років. Він жив молитвою, пломеніючи любов’ю до Бога, усе більше відображаючи в собі, як у свічаді, образ того, до кого був звернений усією душею, кому служив усім життям.

Великий композитор ніколи не пишався своїм винятковим талантом. Власне, й не вважав його своїм, називаючи всі людські здобутки та здібності Божим багатством, довіреним задля примноження, задля служіння ближнім.

Неповторний, витончено шляхетний, мужній і разом винятково ліричний, проникливо молитовний стиль композитора можна впізнати з перших мелодійних зворотів, утім ця музика завжди нова й невичерпно багата. Твори Веделя однаково захоплюють довершеністю і маштабних композицій, і хорових мініатюр, зворушують дитинною щирістю й святоотцівською глибиною, органічною єдністю музики з біблійним текстом.

Наукова бібліотека до річниці Артемія Веделя підготувала книжкову виставку «Композитор, співак, диригент, скрипаль». Запрошуємо читачів до абонементу музично-педагогічної літератури!