Обласне методичне об’єднання

Фонд рідкісних та цінних видань

Мапа сайту

Для гарного відображення Мапи сайту
необхідний
Adobe Flash Player 9
або вище
Завантажити Adobe Flash Player

Лічильник

HotLog

Уже рік в університеті функціонує інституційний репозитарій eSSPUIR – електронний архів наукових та освітніх матеріалів СумДПУ імені А. С. Макаренка, що слугує для накопичення, систематизації, зберігання інтелектуальних продуктів, створених університетськими спільнотами та забезпечує довготривалий, постійний і надійний безкоштовний відкритий доступ до них засобами Інтернет-сервісів, поширення цих матеріалів у середовищі світового науково-освітнього товариства.

У серпні 2017 року репозиторій СумДПУ імені А. С. Макаренка отримав власний Міжнародний стандартний серійний номер ISSN 2522-1531, що означає міжнародне визнання університетського архіву як інформаційного ресурсу та надає йому статус офіційного електронного видання, де можна розміщувати не лише раніше опубліковані документи, а також й препринти.

Інституційний репозитарій СумДПУ імені А. С. Макаренка представлено у відкритому реєстрі України SSM (Simple Seach Metadata in Open Ukraine Arhives), де індексуються метадані з вітчизняних електронних архівів. Для зростання цитованості та включення науковців нашого університету у світові інформаційні ресурси архів зареєстровано в Міжнародних директоріях відкритого доступу RОАR (Registry of Open access Repositories), ROARMAR та OpenDOAR, в потужних пошукових системах BASE (Bielefeld Academic Search Engine), Google Scholar.

На сьогоднішній день фонд репозитарію нараховує більш ніж 2000 документів. До нього звернулося 44 846 користувачів з усього світу.

Серед кафедр по наповненню архіву публікаціями лідирують:

Кафедра фізики та методики навчання фізики

Кафедра інформатики

Кафедра української мови

Кафедра економіки

Кафедра дошкільної та початкової освіти

Рейтинг найбільш активних авторів очолюють:

Каленик М. В.

Юрченко А. О.

Мороз І. О.

Семеног О. М.

Самодай В. П.

Запрошуємо всіх науковців університету до активної роботи по наповненню інституційного репозитарію. Репозитарій виконує важливі для університету функції, серед яких: інтеграція в світовий освітній простір, кількісне визначення якості проведених наукових досліджень, що сприятиме підвищенню іміджу університету як центру освіти і науки.