Обласне методичне об’єднання

Фонд рідкісних та цінних видань

Мапа сайту

Для гарного відображення Мапи сайту
необхідний
Adobe Flash Player 9
або вище
Завантажити Adobe Flash Player

Лічильник

HotLog

Він був народжений для музики,
він був зітканий із музики,
з отих народних чарів,
що веселять чи смутком лягають на душу,
чи підносять її угору на добрих крилах надій, сподівань.
А як умів він розкрити щедроту
народного мелосу!

                                                                                                                                       М. Стельмах

Українська пісенна культура – одне з найцінніших духовних надбань народу за багатовікову його історію. У народних піснях відображено найрізноманітні прояви життя українського народу – його велику і героїчну історію, тривалу й запеклу боротьбу з чужоземними поневолювачами, побут та уподобання людей.

Цьогоріч 25 грудня будемо вшановувати 120-річчя видатного маестро. Ім’я Г. Г. Верьовки — знаного композитора, хорового диригента й педагога — прославило Україну як пісенну країну у світі. Григорій Гурійович присвятив свій талант та життя народній і сучасній пісні. Як композитор і диригент він постійно шукав нових форм виконання композицій, створив оригінальний жанр і свою оригінальну музичну мову. Ще за життя маестро називали «корифеєм українського музичного мистецтва, який виріс із глибинних і чистих джерел народнопісенної культури».

Найбільш відповідними характерові творчого обдаровання Г. Верьовки є пісенно-хорові жанри, їм він приділяв найбільшу увагу, і саме в них найвиразніше виявилась його творча індивідуальність. Глибоке розуміння природи хорового мистецтва і специфіки його різних видів, тонке відчуття поетичного слова як основи вокального твору, яскравий мелодизм, оснований на народній пісенності,— важливі риси хорової творчості композитора.

Надзвичайно важливою стороною діяльності Григорія Верьовки було створення Державного українського народного хору, пропаганда народної пісні. Адже створені самим народом чудові пісні становлять гордість і славу нашої музичної культури. Дбайливо збираючи ці перлини народного генія, хор знайомить з ними найширші кола слухачів. Очолюваний Григорієм Верьовкою Державний український народний хор відомий по всій країні та за її межами.

До ювілею видатного українського композитора на абонементі музично-педагогічної літератури організована книжкова виставка «Чародій народної пісні».