Обласне методичне об’єднання

Фонд рідкісних та цінних видань

Мапа сайту

Для гарного відображення Мапи сайту
необхідний
Adobe Flash Player 9
або вище
Завантажити Adobe Flash Player

Лічильник

HotLog

                                    Тож, Господи, як що се чуєш слово,
                                    Згадаймо мертвих і живих,
                                    Хай не забудем ми ніколи
                                    Кісток жертовних, вікових...

Голодомор – акт геноциду Українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932–1933 роках шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані, де переважну більшість населення становили українці, з метою придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян. Це – чорна діра нашої історії, яка могла безповоротно поглинути не тільки Україну, але й будь-яку надію на життя.

25 листопада 2015 року, до Дня пам’яті жертв голодоморів, вшановуючи пам’ять мільйонів співвітчизників, які стали жертвами Голодомору 1932-1933 років в Україні, згадуючи всіх громадян, які пережили цю страшну трагедію в історії українського народу, Наукова бібліотека провела в читальній залі № 1 вечір-спомин жертв голодомору «Нам пам’ять серця не дає спокою».

Вшанувати пам'ять невинних жертв голодомору – це той мінімум, який ми, сучасні українці, маємо зробити не стільки для мільйонів загиблих, а, скоріше, задля наших дітей, які повинні завжди пам'ятати про ті страшні часи й робити все, щоб подібне ніколи не повторилося.

Також для читачів на абонементі наукової літератури № 1 організована виставка-реквієм «У пам’яті народній спливає святої правди голос наш», на якій представлені документи, що висвітлюють причини, хронологічний перебіг та наслідки геноциду проти українського народу.