Обласне методичне об’єднання

Фонд рідкісних та цінних видань

Мапа сайту

Для гарного відображення Мапи сайту
необхідний
Adobe Flash Player 9
або вище
Завантажити Adobe Flash Player

Лічильник

HotLog

                           Долі не обирають…
                           Її приймають – яка вона вже не є.
                           А коли не приймають, тоді вона силоміць обирає нас.

6 січня 2018 року виповнюється 80 років від дня народження українського поета, перекладача, прозаїка, літературознавця, правозахисника, одного з найактивніших представників українського культурного руху шістдесятників, лауреата Державної премії імені Т. Г. Шевченка (1991), Героя України (2005, посмертно). Його вважають уособленням незламності українського духу, за свої переконання в необхідності української культурної автономії був заборонений радянською владою і на 12 років позбавлений волі і загинув у концтаборах.

Поетична спадщина Василя Стуса закономірно увійшла в український літературний процес. Його поетичне слово позначене своєрідним сплавом інтелектуалізму з ліризмом, оригінальним філософським осмисленням буття, поет часто відходив від усталених канонів образотворення, сміливо формував слова й поняття так, що звична логіка сприйняття художнього твору часом заважає осягнути складність його образів.

До 80-річчя від дня народження Героя України Василя Стуса на абонементі художньої літератури (109 аудит.) експонується виставка-портрет «Я винен тим, що українець». Експозиція містить матеріали про життя і творчість Василя Стуса, його твори, біографічний матеріал, розвідки науковців, методичні матеріали для студентів та вчителів.

Запрошуємо до перегляду!