Обласне методичне об’єднання

Фонд рідкісних та цінних видань

Мапа сайту

Для гарного відображення Мапи сайту
необхідний
Adobe Flash Player 9
або вище
Завантажити Adobe Flash Player

Лічильник

HotLog

                                         У світі доти існуватиме любов,
                                         доки люди писатимуть писанки.

Напередодні Великодніх свят в рамках VII Всеукраїнського фестивалю писанок в бібліотеці відбувся святковий культурно-етнографічний захід «Поезія української писанки». Кольоровим символом свята стала писанка, яку дарують на знак поваги, любові, з побажанням добра. Писанка – вкрите орнаментом пташине яйце – унікальне за своєю символікою та художньою довершеністю рукотворне втілення людської думки.

Студенти інституту культури та мистецтв Растова І. і Граміко І. підготували електронну презентацію «Писанкарство: техніки, розпис, символіка кольорів». Вони розповіли і показали які інструменти і матеріали використовуються, як підготувати саме яйце, які фарби потрібні, ознайомили з техніками розпису писанок, пояснили, якими орнаментами розписуються пасхальні писанки і значення кожного з них.

Яскравою подією заходу стала презентація неперевершеної колекції писанок, крашанок, дряпанок, мальованок і крапанок інституту культури і мистецтв «Диво із див – українська писанка», яку представила заслужений майстер народної творчості, викладач декоративно-прикладного мистецтва СумДПУ імені А. С. Макаренка Гулей Ольга Володимирівна. Виставка приваблювала гостей розмаїттям барв і візерунків, презентувала писанки, виконані різними техніками: воскові, дряпанки, травлені (техніка відбілювання), з природних матеріалів (соломки) та декоративні писанкові композиції.

Кожен з присутніх мав можливість відчути справжню святкову атмосферу, зануритися у давні народні звичаї, по-новому відкрити для себе цей Великодній символ.