Обласне методичне об’єднання

Фонд рідкісних та цінних видань

Мапа сайту

Для гарного відображення Мапи сайту
необхідний
Adobe Flash Player 9
або вище
Завантажити Adobe Flash Player

Лічильник

HotLog

                               Нарбут — величезний, майже
                               безмежного розміру талант!
                                                              І. Білібін

9 березня 2016 року в мистецькій світлиці Наукової бібліотеки відбулося вшанування 130-річчя від дня народження славетного земляка, художника, графіка Георгія Нарбута.

Проживши лише 34 роки, він зумів зробити фундаментальний внесок у розвиток українського мистецтва.

Універсальність обдарування та глибина інтелекту дали митцеві змогу працювати у царині акварелі й силуету, пера й олівця, шрифтової композиції й геральдичних знаків, кольорового естампа й книжкової ілюстрації, символічної картинки й анімаційної сценки.

Георгій Нарбут був творцем українського державного герба й печаті, грошових купюр і поштових марок. Йому належать дивовижної образності та яскравості екслібриси та архітектурні краєвиди.

Найвищим злетом його обдарування стала серія «Українська абетка». В роботі гармонійно поєднались фантастика, поетичність і гумор, що так властиві натурі художника. «Українська абетку» Георгія Нарбута було визнано справжнім шедевром.

Уперше в Україні він ставив і практично вирішував завдання комплексного оформлення книги. Образи, відтворені Нарбутом в книжках та журналах, були в кожному домі. Доробок художника в галузі шрифту став вираженням епохи і на довгі роки наперед визначив розвиток цього виду мистецтва в Україні. Власними творами Георгій Нарбут дав творчий заповіт наступним поколінням українських графіків.

Останнім великим мистецьким задумом художника було ілюстрування «Енеїди» Івана Котляревського, але через передчасну смерть він встиг виконати лише одну ілюстрацію.

До мистецьких перлин видатного українця долучились студенти факультету мистецтв.