Обласне методичне об’єднання

Фонд рідкісних та цінних видань

Мапа сайту

Для гарного відображення Мапи сайту
необхідний
Adobe Flash Player 9
або вище
Завантажити Adobe Flash Player

Лічильник

HotLog

2 березня 2016 року в Сумському державному педагогічного університеті імені А. С. Макаренка відбувся семінар-нарада бібліотек ВНЗ Сумського обласного методичного об’єднання. В засіданні взяли участь директори та провідні фахівці бібліотек вищих навчальних закладів області.

Відкрила зібрання голова Сумського обласного методичного об’єднання, директор Наукової бібліотеки СумДПУ імені А. С. Макаренка Железняк Ірина Олександрівна. В своєму виступі вона звернула особливу увагу на базову роль читання в освіті людини, що є найголовнішим елементом її культури, суттєвим фактором виховання і розвитку. Бібліотеки вишів у сучасному світі завдяки своїм ресурсним базам, впровадженим технологіям та сервісам намагаються відповідати вимогам та викликам часу. Вони постійно трансформуються, удосконалюються та продовжують виконувати як роль виробника ресурсів, так і інформаційного посередника і навігатора в інформаційному просторі.

Під час проведення семінару-наради розглядалися актуальні питання взаємодії студентів та бібліотеки, оптимізації функціональних, технологічних, сервісних та організаційних процесів діяльності сучасної бібліотеки ВНЗ, інформаційної підтримки освітнього і наукового процесів вишів, корпоративної етики.

На засіданні круглого столу обговорювались питання аналізу діяльності вузівських бібліотек області за 2015 рік, проблемні практичні питання створення та накопичення електронних ресурсів, перспективи функціонування та розвитку бібліотек в сучасних умовах. Особлива увага була приділена новітній концепції розвитку бібліотек як «третього місця» в системі соціальної взаємодії людини.