Обласне методичне об’єднання

Фонд рідкісних та цінних видань

Мапа сайту

Для гарного відображення Мапи сайту
необхідний
Adobe Flash Player 9
або вище
Завантажити Adobe Flash Player

Лічильник

HotLog

16 лютого 2018 року українська музична громадськість відзначає 205-річчя від дня народження «батька» безсмертної опери «Запорожець за Дунаєм» С. С. Гулака-Артемовського.

Перлина української класики «Запорожець за Дунаєм», пісні «Спать мені не хочеться», «Ой на горі та й женці жнуть», «Стоїть явір над водою», яку Гулак-Артемовський присвятив своєму другу Тарасу Шевченку, справді можна назвати народними, адже надихнули митця на їх створення українська історія, українська пісня та рідна українська земля.

Семен Степанович Гулак-Артемовський був не лише талановитим композитором, а й надзвичайно обдарованим оперним співаком, першим виконавцем партії Карася у своїй опері. Блискуче виконував драматичні ролі в театрі. Писав п’єси, романси, пісні, створював мініатюрні портрети на слоновій кості, уклав атлас «Статистично-географічна таблиця міст Російської імперії». Від предків-козаків Семен Гулак-Артемовський успадкував дар характерника-цілителя, цікавився медициною, народною гіпнотичною методою лікування.

Митець покинув Батьківщину у 25 років, але завжди пам’ятав своє походження, знав історію України, не цурався на чужині рідної мови. Семен Степанович мріяв про Українську державність, працював над Конституцією ідеальної країни, текст якої велів покласти собі в труну.

До 205-річчя українського композитора Наукова бібліотека запрошує ознайомитись з книжковою виставкою «Семен Гулак-Артемовський: феномен українського універсалізму» (абонемент музично-педагогічної літератури). На експозиції представлені: лібретто опери «Запорожець за Дунаєм» за редакцією Г. Майбороди, нотні та журнальні видання, збірник «Українське музикознавство», навчальні посібники з історії української музичної культури.