Обласне методичне об’єднання

Фонд рідкісних та цінних видань

Мапа сайту

Для гарного відображення Мапи сайту
необхідний
Adobe Flash Player 9
або вище
Завантажити Adobe Flash Player

Лічильник

HotLog

                               Нація народжується біля дитячої
                               колиски, тільки на рідному ґрунті.
                                                                    С. Русова

У минулому суспільство вигадало сотні способів позбавити жінок їхніх прав. Талановиті, сильні, яскраві залишали свій слід в історії, але скільки труднощів їм доводилось долати. 18 лютого виповнюється 160 років від дня народження Великої Українки шведсько-французького походження, видатного представника української культури, педагога, члена Української Центральної Ради Софії Русової. Це феномен не лише в історії жіночого руху, але унікальна і заслужена постать, в якої своя жіноча історія і характерна доля. Сьогодні, після довгих років забуття, ми повертаємось до її спадщини, яка є дороговказом на шляху розбудови української національної школи.

Софія Русова справедливо вважається класиком дошкільного виховання, про що красномовно засвідчує її педагогічний доробок: «Теорія і практика дошкільного виховання», «Дитячий сад на національнім ґрунті», «Нова школа соціального виховання», «Націоналізація дошкільного виховання», «Нові методи дошкільного виховання», «Роль жінки у дошкільному виховання». ЇЇ праці – не тільки історичний факт, а й цілком сучасний із сьогоднішніх позицій погляд на загальну проблему школи й освіти, визначення її цілей, завдань, основних принципів побудови змісту, форм і методів організації навчально-виховного процесу.

На педагогічних теоріях Софії Русової базується чи не вся сучасна шкільна освіта України. Її педагогічні інновації актуальні навіть через сотню років. Вшановуючи Велику Українку, Наукова бібліотека підготувала усний журнал «Берегиня української національної школи».