Обласне методичне об’єднання

Фонд рідкісних та цінних видань

Мапа сайту

Для гарного відображення Мапи сайту
необхідний
Adobe Flash Player 9
або вище
Завантажити Adobe Flash Player

Лічильник

HotLog

                               ...я буду крізь сльози сміятись, 
                               Серед лиха співати пісні, 
                               Без надії таки сподіватись, 
                               Буду жити!..
                                                          Леся Українка

25 лютого виповнюється 145 років від дня народження Лесі Українки – жінки-легенди, сильної і витончено-ніжної, загартованої духом і тендітно-інтелектуальної.

Ця найвидатніша з українок залишилася незрозумілою в радянській Україні і майже незнаною широкій публіці – в Україні незалежній.

На честь ювілейної дати Наукова бібліотека приєдналась до вшанування цієї знакової для вітчизняної та світової культури постаті, що своїм життям дорівнялась до зірок, а талантом зуміла зачепити найпотаємніші струни душі.

На абонементі художньої літератури було організовано книжково-ілюстративну виставку-портрет «…Те світло, що живе і без зорі», на якій зібрані документи про життя та творчість поетеси, її вірші, листи та спогади.

У всі часи люди потребують духовної поживи. Безмежний простір для польоту душі дає нам красне письменство Лесі Українки. ЇЇ твори, спрямовані в майбутнє, по-новому відкриває кожне покоління читачів.

Застарівають літературні стилі. Відходять у минуле теми, ідеї. Але дух внутрішньої свободи вічний. За словом Лесі Українки,

Поет не боїться від ворога смерти,
Бо вільная пісня не може умерти.

Для студентів філологічного факультету бібліотекарі провели літературно-поетичний альбом «Рідна мова моя, поетична й пісенна». Присутні долучилися до високої поезії геніальної Лесі Українки, дізналися про маловідомі сторінки життя і кохання цієї надзвичайно талановитої, прекрасної та мужньої жінки, яка все своє коротке життя боролася з важкою хворобою і, усміхаючись крізь сльози, писала прекрасні вірші, прозові та драматичні твори, закохувалась і любила, страждала і мріяла, як і кожна людина.

Леся Українка – геній української літератури, що входить в умовну тріаду Шевченко–Франко–Українка.