Обласне методичне об’єднання

Фонд рідкісних та цінних видань

Мапа сайту

Для гарного відображення Мапи сайту
необхідний
Adobe Flash Player 9
або вище
Завантажити Adobe Flash Player

Лічильник

HotLog

  Наболіле й пережите
Що здійснилось, не збулось,
Як волошки сині в житі,
В мої вірші заплелось...

   29 вересня, напередодні професійного свята, працівники Наукової бібліотеки СумДПУ імені А. С. Макаренка мали приємність познайомитись з поетичним словом сумської авторки Н. В. Горбенко.

   Ніна Володимирівна народилася на Білопільщині – батьківщині нашого славного земляка Олександра Олеся. Вірші почала писати ще в шкільні роки. Закінчила Глухівський педагогічний інститут і понад чотири десятиліття працювала вчителем початкових класів у сумських середніх школах №25 і №27. Ніна Володимирівна щасливо поєднала грані своїх педагогічних і літературних здібностей.

   Приводом для зустрічі стала презентація її нової збірки віршів «Запізнілі квіти». Презентована книжка невелика за обсягом, але за змістом, емоційним навантаженням і глибиною думки надзвичайно містка. Присутні із задоволенням насолодились ліричними віршами: «Запізнілі квіти», «Мамі», «Вечір над Сумами», «Яка погідна й гарна осінь!». Поезія Н. В. Горбенко – це гімн любові до своїх рідних та близьких, до вихованців, до мови, до рідної землі.

  Серце і думка поетеси неодмінно звернені до України, вона перейнята її долею, тривогою за її майбутнє:

Народе мій, ти ще дрімаєш,
Та скоро взнає цілий світ,
Що ти орлині крила маєш.
Пора! Давно пора в політ!
(«Гряде нове тисячоліття»)

   Ніна Володимирівна була на Майдані в Києві під час Революції гідності. Зі сльозами на очах жінка представила аудиторії рядки, в яких є і барикади, і «Беркут», і простий український народ, що повстав у боротьбі за правду, рядки, народжені Майданом…

   Зустріч супроводжувалась українськими піснями у виконанні Ніни Матвієнко. Всі присутні на презентації збережуть у пам’яті цю яскраву невимушену зустріч, після якої в душі кожного стало світліше.