Обласне методичне об’єднання

Фонд рідкісних та цінних видань

Мапа сайту

Для гарного відображення Мапи сайту
необхідний
Adobe Flash Player 9
або вище
Завантажити Adobe Flash Player

Лічильник

HotLog

                               Я ж весь вік свій, весь труд тобі дав
                               У незламнім завзяттю,
                               Підеш ти у мандрівку століть
                               З мого духа печаттю...
                                                          Іван Франко

У 2016 році виповнюється 160 років від дня народження та 100 років від дня смерті величного українського письменника, поета, публіциста, перекладача, вченого, громадського і політичного діяча Івана Яковича Франка.

На вшанування пам’яті генія українського народу 31 березня в центральному читальному залі Наукової бібліотеки відбулось літературно-музичне свято «Підеш ти у мандрівку століть з мого духа печаттю…».

На зустріч із невмирущим словом Каменяра до бібліотеки завітали викладачі і студенти університету. Воно звучало в поезії та прозі, мелодійно дзвеніло у пісні та музиці.

Під мелодії гімну «Не пора, не пора, не пора!», симфонічної поеми «Мойсей», гімну свободи «Товаришам з тюрми» гості заходу пройнялись духом національної ідеї та гідності Івана Франка.

Магічну українську пісню «Квітка-душа» та маршову композицію українських козаків подарував ансамбль бандуристок факультету мистецтв університету (керівник Н. О. Єрьоменко).

Присутні мали можливість переглянути відео-ролик, в якому у виконанні пересічних українців та учасників АТО звучав вірш Івана Франка «Каменярі».

Свято супроводжувалось показом слайд-презентації «Великий Каменяр». Справжньою окрасою заходу стало панно з кролевецьких рушників, прикрашене цитатами з поезій І. Франка. Усі присутні мали можливість переглянути літературно-художню експозицію «Завжди вічний і завжди сучасний: Іван Якович Франко».

Крізь простір і час долинули до гостей свята пристрасні слова Великого Каменяра, осяяні сподіваннями на те, що його важка праця в ім’я кращого майбутнього народу не пропаде даремно, буде оцінена наступними поколіннями людей.

Весна красна буде!
Прокинуться люди.
Розпадуться пута віковії,
Тяжкії кайдани,
Непобіджена злими ворогами
Україна встане.