Обласне методичне об’єднання

Фонд рідкісних та цінних видань

Мапа сайту

Для гарного відображення Мапи сайту
необхідний
Adobe Flash Player 9
або вище
Завантажити Adobe Flash Player

Лічильник

HotLog

Міжбібліотечний абонемент (МБА)

Міжбібліотечний абонемент (МБА) є джерелом отримання документів у тимчасове користування з фондів різних бібліотек.

МБА обслуговує тільки користувачів, зареєстрованих у Науковій бібліотеці СумДПУ імені А. С. Макаренка (студентів, викладачів, аспірантів). Читач має можливість замовити документи, необхідні для наукової та навчальної роботи, з бібліотек міста, країни тільки в тому випадку, якщо вони відсутні у фондах нашої Бібліотеки. МБА Наукової бібліотеки СумДПУ імені А. С. Макаренка співпрацює з усіма бібліотеками України.

Працювати з отриманими по МБА документами дозволяється тільки у Центральному читальному залі Наукової бібліотеки. В особливих випадках, за узгодженням з відповідальною особою, документи можуть бути видані додому на певний строк.

Для отримання документів по МБА треба заповнити стандартний бланк-замовлення, завірений печаткою Наукової бібліотеки. На кожне видання, що запитується, заповнюється окремий бланк. Бланк-замовлення заповнюється чітко, розбірливо, без довільних скорочень, мовою оригіналу.

Примітка: Заявки, в яких відсутні відомості, необхідні для виконання запиту, вертаються абонентові на уточнення.

Книги висилаються у тимчасове користування терміном на 30 днів, періодика – 15 днів, ксерокопії, електронні копії – у постійне користування читача. Термін користування може бути продовжений, якщо на документ не надійшли замовлення від інших читачів.

По МБА видаються вітчизняні й іноземні видання, крім дисертацій, рукописів, періодичних видань за поточний рік, коштовних й рідкісних видань, довідкової літератури, єдиного екземпляру видання, документів підвищеного попиту й художньої літератури.

Увага! Згідно ч. 1 ст. 23 Закону України «Про авторське право й суміжні права», замовлення приймаються тільки на доставку фрагментів (уривків) з опублікованих письмових творів за умови, що обсяг фрагмента (уривка) відповідає меті навчання.

Копіювання книг цілком НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ! Отримані копії фрагментів (уривків) дозволяється використовувати тільки для освітніх цілей. Відповідальність за несанкціоноване використання отриманих від бібліотеки копій документів відповідно до діючого законодавства, цілком лягає на користувача.

Матеріальну відповідальність за зберігання видань, отриманих по МБА у тимчасове користування, несе користувач, що замовив видання. За загублену або зіпсовану літературу, отриману по МБА, користувач повинен зробити заміну рівноцінним виданням.

Поштові витрати за пересилання сплачуються читачем при отриманні замовлення.

Оформити замовлення можна на Абонементі наукової літератури №1 (центр. корпус, 1 поверх, кімн. № 113).


Бланк-замовлення. Тут Ви можете скачати бланк замовлення на МБА.


Звертатися:
40002,
м. Суми,
вул. Роменська, 87,
Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка,
Наукова бібліотека.